אתר יוון והאיים ממליצים על אתר זה להזמנת טיסות לכל יעדי יוון

 

הזמנת טיסה כללי זהירות

קיימים מספר כללי זהירות שיש להקפיד עליהם בעת הזמנה של כרטיס טיסה, אם טיסה סדירה או טיסת צארטר, חשוב להיות מעודכנים בכללי הזהירות הללו, לעתים חיסכון של כמה דולרים בודדים עשוי למשל להוביל את כרטיס האשראי שלכם לגורמים עויינים ולאוו דווקא לחברת התעופה או סוכנות ההזמנות ואף מקרים אחרים בעת כדאי לנהוג בזהירות בעת ביצוע הזמנת כרטיס טיסה, ראו את פרק כללי זהירות של flight booking שנכתב ע"י מומחים לאבטחת מידע בנושא הזמנות באינטרנט.

חברות פיקטיביות
העולם שלנו הפך בעשור וחצי האחרונים להיות מנוהל ע"י האינטרנט, נוסדו ולא מפסיקים להיווסד עסקים אינטרנטים שונים ואף לעיתים משונים. כמעט כל אינפורמציה היום עוברת דרך האינטרנט, אם זה חדשות, בידור, סרטים, רכישה של מוצרים - בגדים, מוצרי מזון, כרטיסים להופעות וכמובן כאמור כרטיסי טיסה. כמו בכל תחום גם באינטרנט יש פושעים אשר ינסו לשכנע אתכם במוצר שלהם ויגרמו לכם להוציא את כרטיס האשראי שלכם ולהשתמש בו. הפושעים הללו מסבים את עצמם לחברות אשר מציעות מוצרים בדרך כלל מאוד אטרקטיבים. שימו לב, אם ביצעתם הזמנת טיסה בכרטיס אשראי ולמדתם שההזמנה פיקטיבית, אזי תמיד ניתן ליצור קשר עם חברת האשראי ולבטל את הפעולה. כאשר אתם מזמינים כרטיס טיסה באשראי, שימו לב שעמוד התשלום הופך להיות עמוד מאובטח, כלומר שורת הכתובת נצבעת לירוק, בעמוד יהיה סימן של מנעול ( כלומר עמוד מאובטח ) ואחרי ה http בשורת הכתובת יהיה S, כלומר https.
לעתים החברות הפיקטיביות המציעות רכישה אינטרנטית יבקשו ממכם להעביר להם את הכסף לא דרך אשראי אלא דרך העברה בנקאית, זה צריך להדליק לכם נורה אדומה. לפני שאתם מוצאים כרטיס אשראי, או העברה בנקאית, תחקרו על האתר המציע זאת, מי הם ? האם מישהו מכיר אותם וכן הלאה.

טיסה פיקטיבית
לעתים סוכנויות נסיעות מעלות לאתרן טיסות פיקטיביות זאת כדי למשוך אתכם לאתרם ולגרום לכם לשוטט באתר ולבסוף להזמין טיסה. לאחר שתזמינו את הטיסה הפיקטיבית, יצרו עמכם קשר ויודיעו לכם ששונתה הטיסה בשעות ואף לימים שונים, אתם כבר שילמתם.. להוציא מהם חזרה את הכסף זה סיוט ועל סף הבלתי אפשרי, הם יאמרו לכם שזה כתוב בתנאים שמותר להם לשעות כך, בדרך כלל התנאים זה תקנון יבש שנכתב בסגנון שרק עורכי דין יכולים להבין. עשו לעצמכם טובה, אתם רוצים להזמין טיסה מאתר מסוים כי הטיסה נראית לכם, המחיר וכן הלאה, בדקו קודם עם חברת התעופה שהטיסה הזו באמת מתקיימת.

שמות
היום בעת הזמנת טיסה אינטרנטית כבר אין צורך תמיד במספר דרכון, הרבה פעמים מספר תעודת זהות מספיק, לפחות אם אתם מבצעים זאת עם חברות ישראליות, ( זה לא אומר שלא צריך דרכון לטיסה עצמה - צריך ), לעיתים יבקשו ממכם כאמור רק מספר ת.ז, תאריך לידה ושם, השם חייב להיות כפי שמופיע בדרכון. חשוב מאוד, קודם כל יכולים לעשות לכם בעיות בצ'ק אין אם השם שונה יכולים לומר לכם שאתם לא עולים לטיסה, היו דברים מעולם. מה גם לשנות שם שגוי שכבר נקלט במערכת הזמנת הטיסה לעתים קרובות ככרוך בתשלום נוסף. אתם מבצעים הזמנה דרך האינטרנט ושגיתם בשם יכולים לדרוש ממכם סכום מכובד על שינוי. שוב זה כתוב בתנאים.

בחירת כרטיסים
שימו לב יש סוגים שונים של כרטיסי טיסה אם עלויות שונות. זה חשוב להבין מכיוון שלעיתים תראו כרטיס טיסה זול, תקפצו על המציאה ואז תיווכחו לדעת שבעצם כרטיס הטיסה הוא ללא אפשרות לשלוח מזוודות ותצטרכו לשלם סכום מכובד בנמל התעופה כדי לשלוח את המזוודות. בדרך כלל הכרטיסים הפופולרים הם : Golight - כרטיס זול, ללא אפשרות לשלוח מזוודות, אלא רק תיק לטיסה, לא ניתן לבטל את הטיסה ושנות עולה כסף. Flexible - מחיר יותר יקר, ניתן לשלוח מזוודות ( עד משקל מסוים כמובן ), ניתן לשנות, ניתן לבטל עם קנס.  Business - כניסה ללאונג' בשדה התעופה, נית לשלוח מזוודות ( משקל יחסית גבוהה ), ניתן לבטל ולשנות ללא עלות. שימו לב המוצרים הללו יכולים להשתנות מחברה לחברה, יש עוד מינים שונים של סוגי כרטיסים, אלו בדרך כלל הפופולרים. קחו בחשבון זה שגם אם החברה לא לוקחת קנס על ביטול או שיניו, זה לא אומר שכשאר תשנו או תבטלו לא יקחו לכם כסף על הפעולה עצמה, מעיין עמלת עבודה.

מושבים
שימו לב בעת הזמנת הכרטיסים דרך האינטרנט ישנה אפשרות לקבוע לעצמכם היכן תשבו בטיסה. רצוי לשים לב לכך בעיקר אם אתם משפחה עם ילדים, הרי לא תרצו לשבת הרחק מיקרכם. האפשרות הזו קיימת, אך לא תמיד. בסוף ההזמנה האינטרנטית לאחר שתקבלו מספר הזמנה ואת כל הנתונים כלל אישור טיסה, אז יופיע ציור של המטוס ואפשרות לבחור כסאות, בחרו את הכיסאות להלוך, לחצו "שלח " ואז תהיה לכם אפשרות לבחור את המושבים בטיסה חזרה. אם בסוף ההזמנה קיבלתם רק אישור הזמנה ולא אישור על הטיסה אז חקו שתקבלו למייל את אישור הטיסה ואז תבצעו את התהליך. אם עלזה לא הולך תמיד אפשר לבקש מושבים מסוימים בצ'ק אין. אם נשים בהריון אתן, מומלץ לשבת במעבר חירום שם יותר מרווח ונוח, כמו כן כדאי לכן לשבת במעבר.

ראו גם : טיסה לאתונה

 

יצירת קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה. תודה!