אתר יוון והאיים ממליצים על אתר זה להזמנת טיסות לכל יעדי יוון

 

הזמנת טיסה - ביטוח

קיים ביטוח על הזמנה של כרטיסי טיסה, ישנם סוגים שונים של ביטוחים למקרים שונים של צורך בביטול הטיסה שלכם, ביטולים מסויימים עשויים נבוע ממצב טבע קיצון כמו תפרצות הר געש, תנאי טיסה קשים במיוחד או במקרים חריגים אף יותר, במקרים אחרים מצב בריאותי אישי או מצב מדיני או פוליטי עשוי להוביל לביטול של טיסה ובמקרים מסויימים גם פשיטת רגל או בעיות פיננסיות של חברות התעופה עשויים להוביל לביטול שכזה, לעתים בעת ביטול של טיסה לקוח שהזמין גם מלון ללא אפשרות ביטול או רכב ללא אפשרות ביטול, נושא בהוצאות גדולות ובלתי מתוכננות, בעמוד זה של flight booking נעמוד אחר כל אפשרויות ביטוח הטיסה שלכם, ע"י חברות ישראליות או בין לאומיות, לכל אחד מהן יתרונות וחסרונות, המידע נאסף ונכתב ע"י אנשי מקצוע מתחום הביטוח התעופתי ומעודכן גם מעת לעת במידע חדש או תקנות חדשות הנוספות לתקנון מעת לעת.

ביטוח נסיעות בדרך כלל כוללים מספר מרכיבים עיקריים, ביטוח רפאוי, אודן מטען, ביטולי טיסה. הגורמים המבטחים הם, קופות חולים, כרטיסי אשראי, חברות נסיעות וכמובן חברות ביטוח. אחד מהדברים החשובים לעשות בעת רכישת ביטוח זה לקרוא בין השורות, לקרוא את האותיות הקטנות וכן הלאה..לדוגמא תקרת הפיצוי המשתנה מחברה לחברה, או שאין כפל תשלומים, כלומר אם חברת התעופה משלמת פיצוי, אזי חברת הביטוח לא תשלם ,דוגמא נוספת היא הזמן לפני הטיסה בה תנסו להפעיל את הביטוח, כלומר ניתן לרכוש את כרטיס הטיסה 60 יום לפני המועד. ביטוח ביטול הטיסה היכנס לתוקף רק 30 יום לפני מועד הטיסה, אם תנסו להפעיל את הביטוח בטווח 30-60 הימים, לא יינתן פיצוי לנוסע.

מחלות
אם הנוסע חלה ואם מלווה הנוסע חלה ( בתנאי שהאחרון באותו ביטוח ), הנוסע יהיה זכאי לביטול טיסה. אותיות קטנות - חברות מסוימות ייתנו פיצוי אך ורק אם הנוסע אושפז יותר מ 24 שעות. לעתים הפיצוי כרוך רק באישור מרופא אשר מצהיר על כך שהנוסע לא מסוגל לטוס. גם אם לא אושפזתם לעיתים חברות הביטוח נותנות פיצוי, לכן על מקרה כזה כדאי להילחם.

תאונה
אם וכאשר הנוסע היה מעורב בתאונת דרכים לו או לבן משפחתו ( חס וחלילה ) והרופא מאשר ומצהיר שהנוסע צריך להישאר בארץ, זכות הנוסע לביטול טיסה. אותיות קטנות - לעיתים חברות הביטוח דורשות שרופא מטעמן יאשר את האישור של הרופא אשר נתן את האישור המקורי להחזקתו של הנוסע בארץ.

מוות
זכאי הנוסע בפיצוי ביטול הטיסה עם הוא או המלווה הלכו לעולמם ואו אושפז בן משפחה קרוב עקב תאונה או מחלה. אתיות קטנות - אם האשפוז קרה בשל מחלה קיימת או הריון שלא דווח, לא יכול ביטוח הביטול. לשם כך ישנו ביטוח " הרחבה " או ביטוח " מורחב " שיכול לסייע במצב זה.
" התנאי המקדים לקבלת ביטוח הוא שמדובר באירוע בלתי צפוי בלבד  " כלומר, אם ידוע על בן משפחה שהוא על ערש דווי ובכל זאת הנוסע יצא לטיסה לא יהיה כיסוי לביטוח, זאת מכיוון שהייתה סבירות על הביטול.

אסון טבע
כוח עליון, כאשר בוטלה טיסה בשל אסון טבע, כלומר אסון שאי אפשר למנועו וקים העסקה ( הטיסה ) הוא בלתי אפשרי, אזי החברה לא מחויבת בהחזר כספי, מה שקורה דרך כלל זה שעל כל צד יש לשלם חלק מההוצאות, אם לא ניתן להגיע להסדר, אזי בית המשפט ידאג למי משלם מה, לאוב חברת התעופה תציעה לכם טיסה במועד אחר. החוק אינו מחייב את חברות התעופה בתשלום ביטול זאת כי ביטול הטיסה לא נגרם מטעות אנוש, רשלנות וכיוצ"ב.

פשיטת רגל
פשיטת רגל של חברת התעופה נמצאת  "בשטח " של כוח עליון גם כן. אם חברת הנסיעות לא הספיקה להעביר את הכספים לחברת התעופה ( בדרך כלל מידי או תוך 15 ימים ), אזי יוחזר הכסף ללקוח. סוכני נסיעות שנכללים תחת חברת IATA ארגון חברות התעופה הבענלאומי, תהליך העברת הכסף יעשה באופן מהיר ויעיל יותר. קחו בחשבון שאם סוכנות נסיעות פושטת את הרגל סביר להניח שלא תקבלו את כספכם חזרה.

 

 

 

יצירת קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה. תודה!